Spolupracujeme s renomovanými umělci a architekty, připravujeme žulové polotovary, spolupůsobíme při tvorbě. Svá žulová díla vytvářejí (vytvářeli) často přímo v našem závodě s naší pomocí např. pánové ak. mal. Zdeněk Hůla, Bohumil Teplý, Jaroslav Jurčák (✝2016), Jasan Zoubek, Václav Fiala, Jan Sobek, Miroslav Zubíček, ak. soch. Miroslav Machala…

Umíme vyrobit solitairy a monolitické polotovary nebo celá díla i tam, kde se to na první pohled může stát neuskutečnitelné. Na skladě máme obvykle 500 – 1000 m3 žulových bloků pro kamenické zpracování, z toho vždy několik bloků o velikostech nad 6 metrů pro výtvarné účely. Umělci k dokončení díla rádi poskytneme vybavené pracoviště s využitím našich technologií.

Vyrábíme na zakázku i jedinečné originály, např. pro historické objekty, soukromé a sportovní areály. Ruční kamenická práce je mnohdy strojními postupy nenahraditelná. Žulový solitaire nese potom rukopis tvůrce – kameníka či kamenosochaře.

Vážení obchodní partneři,

chtěli bychom Vás informovat o plánované zimní technologické odstávce. Výrobní závod se uzavře 17. 12. 2022 a samotná výroba se spustí od 27. 2. 2023. Nakládka skladových výrobků bude možná od 9. 1. 2023.

Česká Žula, s.r.o.

PF 2023