Strojní i ruční zpracování kvalitních žulových bloků

Česká žula z lomu Vápenice je osvědčeným přírodním kamenem pro veškeré i ty nejexponovanější kamenické prvky, dlažby, obklady, kámen pro vodní stavby, kanalizační kameny i kamenosochař­ská díla.

Kromě vlastních žulových bloků zpracováváme i prověřené tuzemské a dovozové žulové bloky a polotovary za pomocí moderních technologií i tradičními kamenickými postupy.

Naše žulové výrobky odebírají velké tuzemské i zahraniční firmy, města a obce, menší firmy i privátní zákazníci.

Zruční kameníci spolu se zkušeným odborným vedením, i dlouhodobě obhajovaný certifikát managementu kvality ISO EN 9001 a environmentálního managementu ISO EN 14001 jsou zárukou kvalitních a přesných výrobků i dodržování zásad ochrany přírody a životního prostředí.


Osazování a dláždění

Pokud nechce zákazník koupit jen materiál, ale raději nám zadá kamenické dílo dodat „na klíč“, potom se po kamenickém zpracování chopí výrobků naši kameníci – osazovači a dlaždiči, aby završili dílo a připravili je hotové na odevzdání zákazníkovi. Osazujeme a dláždíme všechny výrobky z našeho sortimentu.

Dlouhodobě obhajujeme certifikát managementu kvality ISO EN 9001 a environmentálního managementu ISO EN 14001 nejen pro výrobu, ale i pro montáže prvků z přírodního kamene.


Stroje, vybavení, montážeLeštěný solitair „Slza válek“
Štípání dlažebních kostek
Velkoprůměrová kotoučová pila pr. 2300 mm
Profilová a frézovací pila Spielvogel, Birdie, pr. 300-800 mm, součást projektu Snížení energetické náročnosti v areálu společnosti ČESKÁ ŽULA spol. s r.o., spolufinancováno Evropskou Unií
Šroubový kompresor Atlas Copco GA75VSDP, součást projektu Snížení energetické náročnosti v areálu společnosti ČESKÁ ŽULA spol. s r.o., spolufinancováno Evropskou Unií
Profilovací pila pr. 1200 mm
Kladení dlažebních desek
Kladení drobných žulových kostek do kroužkové vazby
Montáž
Kladení lemů z drobných kostek
Hutnění dlažby ze žulových kostek s povrchem řezaným a tryskaným
Doprava kostek sklápěcími soupravami, solo vozy i doprava paletového zboží
Doprava kostek sklápěcími soupravami, solo vozy i doprava paletového zboží
Rekonstrukce Wilsonova mostu v Plzni
Haklíkový obklad nádraží Plzeň-Jih
Montáže masívních žulových prvků, Fontána a Dominanta, Náměstíčko, Strakonice
Montáže vodních děl, rybí přechod jezu Hněvkovice
Montáž pomníku TGM na Hradčanském náměstí, Praha
Montáž pomníku TGM na Hradčanském náměstí, Praha
Vážení obchodní partneři,

chtěli bychom Vás informovat o plánované zimní technologické odstávce. Výrobní závod se uzavře 17. 12. 2022 a samotná výroba se spustí od 27. 2. 2023. Nakládka skladových výrobků bude možná od 9. 1. 2023.

Česká Žula, s.r.o.

PF 2023